• Koziołkowanie w przedszkolnym planie!

          • Naszych najmłodszych uczniów odwiedził 26 marca nie kto inny, a Koziołek Matołek wraz ze swoim asystentem!

            Mogliśmy się przekonać, że nie tylko w Pacanowie kozy kują, ale i u nas w Kamieniu!

            Z przyjemnością i radością uczestniczyliśmy w kolejnej przygodzie Koziołka Matołka. W treści przedstawienia zostały wplątane liczne zabawy i wiele mądrych, życiowych rad.

            Każdy uczeń został honorowym członkiem Klubu Koziołka Matołka.

            N. Bednarz-Niemiec

          • Gofr(L)ove

          • To był zdecydowanie mniamniuśny dzień w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Kamieniu!

            Sami zobaczcie!!!

          • W kinie

          • 15 marca w ramach tygodnia „W świecie kina i teatru”, przedszkolaki miały możliwość wyjścia do Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamieniu oraz  uczestniczenia w kinowym seansie pt. „Samoloty”. Była to dla nich doskonała okazja do integracji ze starszymi kolegami i koleżankami z oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkół. Przedszkolaki poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu mogły w praktyce zastosować zasady obowiązujące w kinie, którepoznały podczas zajęć w przedszkolu. Taka forma pracy z dziećmi to sposób na naukę poprzez odkrywanie, przeżywanie i działanie.

            M. Rodzeń

          • Zawód murarz-tynkarz

          • Lej wodę, syp piach! Materiału nie żałuj! Niech się mury pną do góry... 

            Teoria w praktyce na zajęciach budowlanych w klasie 1BS :)

          • Powitanie wiosny w Przedszkolu Samorządowym

          • „Marzano, Marzanno! Ty zimowa panno!

            Za płot Cię wyrzucamy i wiosnę witamy!”

                21 marca odbyło się uroczyste powitanie wiosny, pełne radości i kolorów, połączone z przedszkolną tradycją  pożegnania marzanny :)) Przedszkolaki podczas zajęć, spacerku oraz wspólnych zintegrowanych zabaw na  zewnątrz, miały okazję przywołać wiosnę wierszykami, piosenkami  a także tańcem i pożegnać zimę. W ten sposób wyraziły swoją radość z nadejścia nowej pory roku. Dzień ten był szczególny, połączony z  cyklicznym czytaniem bajek dla dzieci z cyklu „Poczytaj mi, proszę…..”, w którym gościliśmy P. Barbarę Piróg z Podopiecznymi z Domu Seniora. Wyjątkowi goście przeczytali maluchom ciekawą książeczkę z księgozbioru Pani Basi pt. „Emilka i Maks na tropie Wielkanocy”, która była wspaniałym wprowadzeniem dzieci w tematykę wielkanocną.

            M. Piekut

          • Wielkanocne warsztaty


          • 27 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu spędziły mile dzień, pełny niespodzianek a to za sprawą „Zajączka Wielkanocnego.” Pod okiem wychowawczyń oraz Pani animatorki Justyny i Pani Zajączkowej dzieci świetnie się bawiły. Kolor żółty ubrań przedszkolaków rozjaśnił pochmurny dzień i jak to z wiosną bywa przed Wielkanocą obudziliśmy się do życia. Po wesołej zabawie każde dziecko z wielką kreatywnością i na swoje możliwości ozdobiło styropianową pisankę. Było wiele radości.

            Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodzinnym, pachnących wiosną i budzącą się do życia przyrodą z serca życzą: Pani Ela , Asia oraz Przedszkolaki.

          • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W GIMNASTYCE

          • 18 marca 2024 roku w hali GOSR w Zarzeczu  odbył się  Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w gimnastyce. Na starcie stanęło 113 zawodniczek z 28 szkół, wśród nich nasze uczennice  Hania Saj, Ania Pich, Ania Łach i Amelka Różycka. Prezentowały się one w ćwiczeniach wolnych na ścieżce, ćwiczeniach równoważnych na ławeczce oraz w skoku przez kozła. Gratulujemy dziewczynkom występu w tak prestiżowych zawodach  i życzymy  dalszych sukcesów i radości  w rozwijaniu  tej pięknej dyscypliny sportowej.

          • Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej

          •     21 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły radośnie i kolorowo przywitali Panią Wiosnę. Dzieci z klasy piątej przedstawiły humorystyczną część artystyczną. Później w Pokazie Talentów podziwialiśmy występy naszych uczniów prezentujących wspaniałe umiejętności i niezwykle talenty. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję sprawdzić swoją sprawność podczas zabaw sportowych oraz tańcząc zumbę. Dopełnieniem tego dnia była projekcja filmów w GCKSIR w Kamieniu. Młodsze dzieci obejrzały film "Urwis", a starsze klasy film "Wonka." Piękna pogoda jaka nam towarzyszyła przez cały dzień świadczy o tym, że skutecznie pożegnaliśmy zimę, a przywitaliśmy wiosnę.

            A. Saj

          • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt 2024 - eliminacje

          • Od 14 marca 2024roku jesteśmy świadkami emocjonujących turniejów półfinałowych OOM dziewcząt. Rywalizacja toczy się nie gdzie indziej, ale na pełnowymiarowej hali sportowej Zespołu Szkół w Kamieniu!

            Dlaczego u nas? Posiadamy profesjonalne zaplecze sportowe oraz dysponujemy miejscami noclegowymi! Dzięki naszym filiom schronisk mogliśmy gościć drużyny z 4 województw (Warmińsko-Mazurskie, Świętokrzyskie, Mazowieckie i Podkarpackie)!

            Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że Ogólnopolska Olimiada Młodzieży - eliminacje - odbyła się właśnie u nas - w Kamieniu!

          • Polsko-niemieckie spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu z uczniami Johannes-Kepler Gymnasium w Lebach

          •  Kraj Saary 9.03-17.03.2024r.

             

            Kamień-Drezno-Gersheim-Heidelberg-Gersheim-Strasburg-Lebach-Kamień to prawie 3600 przebytych kilometrów!!!

            Zapisaliśmy kolejne karty historii polsko-niemieckiej wymiany młodzieży z naszej szkoły ze szkołą partnerską Johannes -Kepler Gymnasium w Lebach. W tegorocznym spotkaniu w ośrodku ekologicznym Spohnshaus w Gersheim uczestniczyło 26 uczniów naszej placówki wraz z czterema  nauczycielkami : p. Beatą Pelc, p. Joanną Bugiel, p. Haliną Partyka i p. Marią Janas-Bytnar.

            To była wspaniała przygoda! Wyruszyliśmy późnym wieczorem w podróż, która trwała prawie całą dobę. By nie było zbyt nudno i długo,  zatrzymaliśmy się w Dreźnie – zwanym barokową  Florencją – jednym z najpiękniejszych miast Niemiec. Mieliśmy okazję zobaczyć najwspanialsze zabytki miasta, których historię opowiedział nam lokalny przewodnik.

            Do Gersheim przybyliśmy późnym wieczorem. Po zjedzeniu kolacji i zakwaterowaniu, zmęczeni - natychmiast udaliśmy się na spoczynek.

            Kolejny dzień był pełen emocji - spotkaliśmy naszych niemieckich kolegów! Od razu połączyliśmy się w grupy polsko-niemieckie i zaczęliśmy poznawać siebie nawzajem oraz miejscowość podczas gry miejskiej.

            Heidelberg to kolejny etap naszej przygody. Malownicze miasto nad Neckarem zachwyciło  nas swoją wyjątkowością. Pełne zabytków i uniwersytetów, urokliwych uliczek i klimatycznych skwerówna długo pozostanie w naszej pamięci.

            W środę przystąpiliśmy do realizacjinastępnego projektu – tym razem związanego z roślinami strączkowymi. Brzmiało nieciekawie ale dostarczyło wielu emocji: Krakersy z ciecierzycy? Grochowe brownie? Bio ciasteczka?  - Czemu nie!

            Strasburg to francuskie miasto, w którym swoje siedziby mają: Parlament Europejski, Rada Europy oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka. Nam udało się odwiedzić budynek Rady Europy, ale to tylko jedna z twarzy miasta, których ma wiele. Strasburg posiada bowiem także ciekawą historię, kuchnię, monumentalne i niezwykle cenne zabytki, a na dodatek to miasto, w którym mieszkają… bociany!

            Ostatni dzień w Gersheim związany był z wizytą delegacji przedstawicieli władz województwa podkarpackiego i Kraju Saary w ośrodku w Gersheim. Mieliśmy okazję porozmawiać z marszałkiem województwa podkarpackiego p. Władysławem Ortylem, udzielić kilu wywiadów dla radio Rzeszów i telewizji TVP3.  Później  pojechaliśmy do szkoły partnerskiej, zasiedliśmy w ławkach szkolnych z naszymi niemieckimi kolegami.

            U rodzin! Czas, którego bardzo się obawialiśmy - okazał się fantastyczną przygodą! Każda rodzina niemiecka postarała się, by były to dla nas niezapomniane chwile. Dziękujemy!

            Posługiwanie się językiem obcym, nawiązywanie znajomości z rówieśnikami oraz praca nad wspólnymi projektami  nie muszą być stresujące, są wręcz pasjonujące!

            podsumowanie

            Maria Janas-Bytnar

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest nieprzypadkowa - nawiązuje do trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.
            Na znak solidarności z osobami chorymi na zespół Downa nasi uczniowie i nauczyciele ubrali kolorowe skarpetki :)

          • Bajkowy koncert dla przedszkolaków

          •  

            12 marca przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie „Witajcie w naszej bajce”, który odbył się w Szkole Muzycznej I stopnia w Kamieniu. Koncert ten miał na celu przybliżenie dzieciom magicznego świata baśni i bajek oraz rozbudzenie ich wyobraźni oraz pasji do sztuki i zainteresowania grą na instrumentach. Panie Agnieszka Hałdys, Beata Podzis i Natalia Bednarz-Niemiec przygotowały: piękną oprawę muzyczną, prezentację multimedialną oraz występy uczniów tejże szkoły o tematyce baśniowej. Były też słodkie upominki i muzyczne kolorowanki. Ta cenna lekcja artystyczna, podczas której dzieci angażowały się do śpiewania, tańczenia a także ćwiczeń rytmicznych pozwoliła maluchom przenieść się w świat marzeń i fantazji.

            M. Piekut

          • „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA - dar dla mieszkańców Charkowa"

          • W dniach 5-7 marca 2024 r. w Zespole Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu zorganizowano akcję charytatywną „Dar dla mieszkańców Charkowa”. Zbiórka środków chemicznych i artykułów spożywczych miała na celu wspomóc mieszkańców parafii Świętej Rodziny w Charkowie i okolicznych wiosek w  Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej, gdzie posługuje ks. Proboszcz Anatolij Kłak, marianin wraz z siostrami służebniczkami.

            To oni odważnie służą Bogu i ludziom na terenie objętym wojną. Wraz z ks. Proboszczem Anatolijem Kłakiem rozwożą pomoc humanitarną i odwiedzają tych, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku toczących się walk. Często utracili swój dom, dobytek i żyją w ciężkich warunkach oraz przeżywają różne braki.  W duchu miłosierdzia i solidarności pomagamy modlitewnie i materialnie tym, którzy najbardziej ucierpieli na skutek trwającej od dwóch lat wojny na Ukrainie.

            Warto zaznaczyć, że w zbiórkę i segregację zebranych produktów czynnie zaangażowały się dziewczęta z klasy 8 przynależące do Szkolnego Koła Wolontariatu w Kamieniu.