• Pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego oraz Branżowej Szkoły II Stopnia w Kamieniu

• W piątek 28 kwietnia pożegnaliśmy absolwentów liceum ogólnokształcącego oraz branżowej szkoły II stopnia. Bardzo szybko minęły nam wspólne lata nauki. Za nami wiele wspólnych przeżyć, wiele sukcesów i zmagań z różnorakimi trudnościami. Wszystko jednak, co ma swój początek, musi mieć i koniec. Kolejny etap życia naszych uczniów za nimi, ale pamiętać należy, że teraz właśnie okres najważniejszy. Najpierw matura (życzymy na niej samych wysokich wyników), a później wybór dalszej drogi, która rzutować będzie na całe przyszłe życie. Dziękując za wspólnie chwile, życzymy wielu sukcesów i trafnych decyzji w dorosłym życiu.

J. Ożóg

• Jest o nas głośno! Mamy Mistrzynię Podkarpacia w zawodzie fryzjer.

• Uczennice naszej szkoły branżowej: Klaudia Gumieniak, Gabriela Koc oraz Aleksandra Błądek wzięły udział w 20-tej edycji turnieju o tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer”. Zadaniem uczestniczek było uczesanie modelek „na czerwony dywan”. Uczestniczki miały dwie godziny na realizację tematu. Jury oceniało nie tylko samo uczesanie, ale też spójność stylizacji czyli strój, makijaż, dodatki. Punktowano też organizację stanowiska pracy.

Turniej wygrała Klaudia Gumieniak z ZS w Kamieniu, która upięła włosy swojej modelki w formę rozkwitającej róży. Opiekunem uczennic była pani Beata Guzek.

Informacje na temat turnieju pojawiły się na portalach informacyjnych:

• Wojewódzki Przegląd Tradycji Wielkanocnych "Wielkanocne Świętowanie"

• pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Kamień.

Święta Wielkanocne to czas nadzwyczajny, bo moc Chrystusa pokonuje siły ciemności i zła, a w naszych sercach zapala nadzieję i radość.

18 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu odbył się uroczysty przegląd pod hasłem „Wielkanocne Świętowanie”.

Nadrzędny cel spotkania to pielęgnowanie tradycji chrześcijańskich związanych z Wielkanocą, a w tym roku, także  przybliżenie obrzędowości wielkanocnych w różnych państwach Europy. Była to także okazja do wspólnego świątecznego spotkania oraz integracji.

Uczniowie klasy IV SP przygotowali występ, który przybliżył nam polskie zwyczaje świąteczne. Najważniejszym punktem programu były prezentacje uczniów szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego.

Cieszymy się, że o obrzędowość Świąt Wielkanocnych w Polsce przybliżyli nam Seniorzy z grupy Senior+ w Kamieniu, a także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Kamieniu oraz Podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu.

Tegoroczne spotkanie było szczególne, ponieważ patronat honorowy nad uroczystością objęła Pani Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty, a także Pan Ryszard Bugiel- Wójt Gminy Kamień.

Pani Dyrektor Bernadeta Majowicz podziękowała wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie: Panu Ministrowi Marcinowi Warchołowi, który wsparł nas pozytywnym słowem oraz docenił pracę uczestników i organizatorów; Księżom Proboszczom Marianowi Gwizdakowi oraz Wacławowi Stokłosie za obecność i dobre słowo; wszystkim zaproszonym gościom uczestniczącym w „Wielkanocnym Świętowaniu”. Kierujemy słowa uznania względem wszystkich uczestników oraz ich opiekunów, którzy przygotowali się do pięknych prezentacji.

• Wielkanocne odwiedziny

• „Wielkanoc to czas otuchy, nadziei oraz wzajemnej życzliwości. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.”

Z życzeniami i świątecznymi upominkami odwiedzili nas Seniorzy z Dziennego Domu Seniora+ w Kamieniu.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują i życzą radości oraz wzajemnej życzliwości – Wesołego Alleluja!

Bugiel

• Laboratoria przyszłości - marzec

• W naszej szkole realizowany jest rządowy program Laboratoria Przyszłości. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zakupiony został aparat fotograficzny, dzięki któremu mogliśmy uwiecznić takie wydarzenia jak: dzień kobiet, dzień matematyki, a także przebieg konkursu "Popisz się talentem" organizowanego w ramach dni otwartych naszej szkoły. Galerię zdjęć z tych wydarzeń można obejrzeć w albumie, a filmik z dnia kobiet pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=ym9NAbXecgY . Z racji dnia matematyki została także wydrukowana w drukarce 3D dekoracja.  /TP/

• Wiosenny Halowy Turniej Piłki Nożnej

•      22 marca 2023 r. pięć drużyn chłopców z klas szóstych i młodszych z gminy Kamień  rywalizowało ze sobą  w turnieju piłki  nożnej,  zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łowisku.

Po bardzo emocjonujących rozgrywkach kolejność końcowa wyglądała następująco: SP Łowisko, SP Kamień, SP Krzywa Wieś, SP Podlesie, SP Prusina.

Gratulujemy wszystkim drużynom osiągniętych wyników.

M. Bolko

• Radość pisania

• Drodzy Uczniowie!

Chwila, na którą z niecierpliwością czekaliście. Po burzliwych (i długich) obradach Komisji przedstawiamy wyniki Szkolnego Konkursu Kaligraficznego "Radość pisania". Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Rozwijajcie i szlifujcie swój kaligraficzny warsztat. Niech pióro będzie z Wami!