• Szkoły Podstawowej w Kamieniu

27.09.2023r.

27 września 2023 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego szkoły  podstawowej. Uczniowie wybrali nowy SU w składzie::
            Przewodnicząca: Maja Krata
            Zastępca: Martyna Wójcik
            Członkowie: Iga Kołodziej , Zuzanna Majka ,Michał Urban, Jakub Olko , Grzegorz Magda, Sabina Chmura.
            Nowym przedstawicielom społeczności uczniowskiej gratulujemy i życzymy mnóstwa fajnych pomysłów i owocnej pracy.

A. Saj

• "Zawitała do nas Jesień"

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. Przedszkolaki przygotowały się na przyjście nowej pory roku. 25 września wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Dominował na ubraniach kolor: czerwony, żółty, brązowy i pomarańczowy. Tego dnia wiele się dowiedziały na temat jesieni, wykazywały się wiedzą na temat nowej pory roku i jej oznak (np. zmiana pogody, kolorowe liście i ich opadanie, zbiór warzyw i owoców, pojawianie się grzybów w lesie oraz możliwości jesiennej aury). W salach odbyły się zawody w turlaniu oraz podnoszeniu dyni, tworzenie ludzików z jesiennych darów, masażyk stóp kasztanami, taniec liści i wiele innych jesiennych zabaw. Wykonana została także praca plastyczna związana z tematyką zajęć. Nie obyło się również bez jesiennych sesji zdjęciowych w poszczególnych grupach. Przedszkolaki bardzo polubiły jesień i jej skarby. Mamy nadzieję, że jesienna pora roku nie będzie nudna, a wniesie nasze życie przedszkolne wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów, dostarczy wielu ciekawych darów i skarbów.

Aleksandra Rurak

• Wycieczka do Zakopanego

• „Góry znają sekrety, których musimy się nauczyć. To może zająć trochę czasu, może być trudne, ale jeśli wytrzymasz wystarczająco długo, znajdziesz siłę, by się podnieść”. (Tyler Knott).

W dniach 20 - 22 września 2023 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Zakopanego. Wzięli w niej udział uczniowie klas: 5,6a, 6b, 7 i 8 wraz z opiekunami: panią Marią Bajek, panią Małgorzatą Bolko, panią Joanną Bugiel, panią Haliną Partyką oraz panem Tomaszem Polakiem. W programie wycieczki uczestnicy przeszli Doliną Strążyską, Doliną Kościeliską, nie omijając Jaskini Mroźnej, a także zdobyli szczyt Kopieniec Wielki. Niesamowite piękno przyrody, świetna pogoda i dobrze spędzony czas w grupie pomogły wzmocnić integrację klasową i … zaplanować kolejny wyjazd! /TP/

• „Dzień Przedszkolaka”

20 września – to ważny dzień  dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Przedszkolaka. Muzyka, taniec i dobry humor towarzyszyły dzieciom od samego rana. W przedszkolu czekało na nich mnóstwo atrakcji: zabawy ruchowe i taneczne, słodki poczęstunek, przedszkolne kino, a także miłe niespodzianki w postaci balonów, medali i słodyczy. Przedszkolaki ubrane w eleganckie, kolorowe stroje z chęcią pozowały do zdjęć indywidualnych i grupowych w fotobudce. Radość i uśmiech na twarzach dzieci to dla nauczycieli i pracowników przedszkola ogromna satysfakcja.

Kochane Przedszkolaki, niech Wasze marzenia się spełniają!

M.Rodzeń

• Święto Patrona

• 18 września 2023 roku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - Św. Stanisława Kostki. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystym przemarszem za sztandarami do Kościoła  Parafialnego i uczestnictwem we mszy świętej. Następnie udaliśmy się do Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji , gdzie uczniowie klasy siódmej przedstawili piękny montaż słowno-muzyczny  o życiu Świętego Stanisława Kostki,  przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Bolko i  p. Zbigniewa Dudka. Miłe słowa do wszystkich skierowała Pani  Dyrektor Zespołu Szkół   Bernadeta Majowicz  oraz zaproszeni goście ; Ksiądz Proboszcz Marian  Gwizdak oraz Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel, podkreślając, iż postawa naszego Patrona  powinna być dla nas wszystkich inspiracją i drogowskazem w codziennych  edukacyjnych i życiowych działaniach.

• Świętowanie Dnia Kropki w przedszkolu

15 września w naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było zachęcenie dzieci do wyrażania siebie poprzez sztukę, kreatywność i zabawę. Chcieliśmy, aby dzieci zrozumiały, że każda mała kropka może stać się początkiem czegoś wyjątkowego. Kropki pojawiły się nie tylko na ubraniach dzieci i pań ale rozsypały się również  na dywanach, stolikach, a  nawet w ogrodzie przedszkolnym i były też  tematem ciekawych prac plastycznych. Nie zabrakło w tym dniu  twórczych pomysłów na zabawy integracyjne, wśród których najbardziej podobały się: Tańczące kropki, Kropkowy labirynt, Kreatywne malowanie kropką i Kropkowy chodnik. Podsumowaniem tego dnia były wspólne zdjęcia w „kropkowej” fotoramie. Był to dzień pełen radości, inspiracji i dziecięcej odwagi!

Małgorzata Piekut

• Wycieczka kolejką wąskotorową "Pogórzanin"

• 12 września 2023 r. klasy 0,1,2,3 Szkoły Podstawowej w Kamieniu korzystając z ostatnich ciepłych, wrześniowych dni wybrały się na wycieczkę kolejką wąskotorową "Pogórzanin”.

Dzieci miały możliwość poznać najbliższy region, środowisko przyrodnicze naszego kraju, zapoznać się z zawodem maszynisty, poznać zasady bezpiecznej podróży pociągiem.

Jazda w pozbawionych okien wagonach była bardzo przyjemna w upalny dzień, dzieci mogły wystawić twarze na promienie słońca oraz powiewy wiatru.

Uczniowie poza przejazdem kolejką korzystały z atrakcji parku, placu zabaw, mogły zjeść pieczoną kiełbaskę. Do szkoły wróciły uśmiechnięte i zadowolone.

E. Gutowska-Przybysz