• rok szkolny 2022/2023

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

w Przedszkolu Samorządowym

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W odświętnych strojach wszystkie przedszkolaki zebrały się, aby uroczyście świętować ten dzień. W tym dniu dzieci z wszystkich grup wraz z paniami wspólnie odśpiewały ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Następnie dzieci pięknie wyrecytowały wiersz ,,Kto Ty jesteś? Polak mały’’ a następnie odśpiewały piosenkę ,,Jesteśmy Polką i Polakiem’’. Ten radosny dzień został zakończony marszem niepodległości.

A. Makowska

Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe:))) Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. 7 listopada dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w podroż do krainy bajek.

Tego dnia, pięknie przebrane za ulubioną postać z bajki, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek. Rozpoznawały bajkowe postacie i przypominały tytuły bajek, z których pochodzą. Uczestniczyły w zabawach  ruchowych przy muzyce,  a także dobierały rekwizyty z bajek. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne ulubionych bohaterów. Ten, pełen wrażeń, dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy.

M. Piekut

Wycieczka na Farmę Dyniową

W miesiącu październiku każda z grup przedszkolnych miała możliwość uczestniczyć w kreatywnych warsztatach połączonych z profesjonalną sesją zdjęciową. Głównym celem wyjazdu na Farmę Dyniową było rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci z wykorzystaniem dyni oraz promowanie zdrowego stylu życia. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały dynię ozdobną, a także uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Towarzyszyła im ciepła, jesienna atmosfera. Chwile spędzone na Farmie Dyniowej zostały uwiecznione na fotografiach.

M. Rodzeń

Grupa Niedźwiadki

Grupa Tygryski

Grupa Krasnoludki

Jesienna galeria prac przedszkolaków

Dzień Chłopaka

30 września 2022r.w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. W każdej z grup przedszkolnych dziewczynki wspólnie z Paniami odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły naszym chłopcom najserdeczniejsze życzenia.Z tej okazji wręczono im upominki, które zostały ufundowane przez rodziców.Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach.

• Spotkanie z policjantem w Przedszkolu Samorządowym

• Dnia 08.10.2022 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem. Pan Policjant przypomniał przedszkolakom  zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Następnie przedszkolaki wraz z policjantem udały się przed budynek przedszkola gdzie mogły zobaczyć jak wygląda wóz policyjny, a także miały okazję usłyszeć kilka dźwięków policyjnych. Na koniec miłego spotkania wykonano kilka pamiątkowych zdjęć.

• Powitanie jesieni-czerwony dzień w przedszkolu

•  23 września w naszym przedszkolu "zaczerwieniło się". Tego dnia, aby powitać nową porę roku wszystkie przedszkolaki miały na sobie strój koloru czerwonego. Jesień przywitaliśmy piosenkami, wierszami, zagadkami i tańcem. Dzieci aktywnie brały udział we wszystkich zorganizowanych zajęciach. Pomagały m.in. w zakładaniu „Jesiennych kącików przyrody”, wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych.

Nie zabrakło również spaceru, którego głównym celem było poszukiwanie pierwszych oznak jesieni.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20 września 2022

„Lubię śpiewać, lubię skakać, lubię życie przedszkolaka……” w tym roku po raz kolejny świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych(Tygryski, Krasnoludki i Niedźwiadki).

Były wspólne tańce, pląsy  i zabawy integracyjne przy muzyce. Niezwykłą frajdą okazała się wycieczka do Zespołu Szkół w Kamieniu i liczne atrakcje w sali zabaw i sali korekcyjnej. Tego dnia pani dyrektor Bernadeta Majowicz przygotowała dla przedszkolaków słodkości i upominki. Po powrocie wiele radości sprawiła dzieciom fotorama i zabawy z balonami.

To był niesamowity, pełen wrażeń dzień. Wszystkim Przedszkolakom - od malucha do starszaka - jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

„Międzynarodowy Dzień Kropki”

15 września 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Głównym założeniem tego święta jest wzbudzenie kreatywności i pomysłowości dzieci. W tym dniu wszyscy ubrali się w wykropkowane stroje. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach związanych z historią i zastosowaniem „kropeczki” przygotowanych przez nauczycieli grup. Obchody „Dnia Kropki” sprawiły ogromną radość dzieciom, a uśmiech zagościł na twarzach wszystkich.

Adaptacja