• rok szkolny 2023/2024

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Klasy pierwsze Branżowej Szkoły I Stopnia

Dnia 4 września 2023 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Ze względu na dużą liczbę uczniów, którzy chcieli podjąć naukę w naszej szkole, po raz pierwszy utworzone zostały dwa oddziały klasowe Branżowej Szkoły I Stopnia.

Klasa I A: wychowawczynią klasy jest p. Teresa Bednarz, klasa liczy 21 uczniów -                 7 dziewcząt i 14 chłopców, kształcą się w następujących zawodach: kucharz, fryzjer,  mechanik pojazdów samochodowych oraz ślusarz.

Klasa I B: wychowawczynią jest p. Joanna Mazurkiewicz, klasa liczy 22 uczniów -                6 dziewcząt i 16 chłopców, kształcą się w następujących zawodach: cukiernik, operator obrabiarek skrawających oraz murarz.

Uczniowie klas pierwszych uczą się w szkole przedmiotów ogólnych oraz zawodowych w ciągu 3 dni (poniedziałek, czwartek i piątek), natomiast 2 dni zajmuje praktyczna nauka zawodu (wtorek i środa). Zajęcia praktyczne odbywają się u lokalnych pracodawców oraz w najbliższym regionie.

Teresa Bednarz