• "Jedz kolorowo i żyj zdrowo"

• Kasa IIISP w Kamieniu Prusinie skorzystała z naszego zaproszenia na warsztaty gastronomiczne "Jedz kolorowo i żyj zdrowo". Mamy nadzieję, że było warto.

K. Kida, J. Mazurkiewicz

• POWIATOWY TURNIEJ ,, Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR  TYMBARKU”

Puchar Tymbarku to największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie. Od pierwszych edycji wzięło w nim udział wiele zawodniczek i zawodników klubów ekstraklasy, a także reprezentantek i reprezentantów Polski .

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na stadionie piłkarskim Resovii  w Rzeszowie  nasze drużyny chłopców  zgłoszone do turnieju w kategorii  U-12  i  U-10  rozegrały Finał Powiatowy Turnieju. Jesteśmy dumni z występu obu drużyn. W kategorii  U-12 chłopcy zajęli  III miejsce, a młodsi  po bardzo wymagających meczach  grupowych awansowali do gier finałowych, w których dzięki  ambitnej grze nie dałi szans rywalom wygrywając mecz półfinałowy i finał. Tym samym chłopcy zdobyli tytuł Mistrzów Powiatu Rzeszowskiego.

Drodzy Uczniowie –gratulujemy Wam bardzo dobrej  gry i walki sportowej do ostatniego gwizdka sędziego. Dziękujemy rodzicom za wspaniały doping i wsparcie. Zapraszamy na Finał Wojewódzki  do Stalowej Woli 16 maja 2023 r.

M. Bolko

• Wycieczka do Superior Industries w Stalowej Woli

•    W ramach zajęć z doradztwa zawodowego 27 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 3 i 2 branżowej szkoły I stopnia oraz klasy 4 szkoły podstawowej uczestniczyli pod opieką pani Teresy Bednarz i pani Beaty Pelc w wycieczce do zakładu Superior Industries w Stalowej Woli, największego producenta aluminiowych felg na świecie. Uczniowie przywitani zostali osobiście przez dyrektora zakładu, pana Łukasza Dąbrowskiego. Wysłuchali krótkiego wykładu o firmie, po czym pan dyrektor powierzył uczniów przewodnikowi, panu Witoldowi Rucińskiemu oraz pani odpowiedzialnej za przestrzeganie zasad BHP w zakładzie. Uczniowie prześledzili cały proces produkcyjny felg, zapoznali się z obowiązkami na różnych stanowiskach pracy, a także z zasadami BHP obowiązującymi w zakładzie. W  pierwszej kolejności zwiedzali zakład numer 1, który jest najstarszym zakładem, następnie zakład numer 3 - najmłodszy. Wycieczka zakończyła się obfitym obiadem w zakładowej kantynie, który zasponsorowała firma. Uczniowie skorzystali więc z szerokiego wyboru dań. Być może firma ta będzie przyszłym miejscem pracy dla naszych uczniów.

T. Bednarz

• EGZAMIN MATURALNY 2023

• W Zespole Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu rozpoczęła się maturalna sesja egzaminacyjna. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Branżowej Szkoły II Stopnia rozpoczęli egzamin z języka polskiego. Po raz pierwszy w tym roku do egzaminu przystępują absolwenci czteroletniego liceum ogólnokształcącego. Egzamin w formule 2023 potrwa 240 minut. Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór.

• Światowy Dzień Książki

26 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się  przedstawienie z okazji Światowego Dnia Książki, a jego tematyka wiązała się z Aleksandrem Fredro, ponieważ jest on patronem roku 2023. Na początku Maja Sabat wyświetliła prezentację na temat życia i twórczości Aleksandra Fredry. Następnie uczniowie klas ósmych i liceum przedstawili spektakl pt. "Zemsta", wyreżyserowany przez panie: Halinę Partykę i  Alicję Partykę.  Aktorzy za swoją pracę i zaangażowanie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słowami uznania.

Zuzanna, Joanna i Karolina z kl.  2LO