• rok szkolny 2021/2022

• .

Ostatni raz z moją klasą…

„Nie do wiary jak szybko płynie czas. Wczoraj mali - dziś dorosły świat” tak śpiewa w znanej piosence zespół Manchester. Szybko upłynęły trzy wspólne lata w murach naszego liceum i nadszedł ten nieuchronny czas rozstania.

W dniu 29 kwietnia klasy III liceum ogólnokształcącego i klasa II branżowej szkoły II stopnia zakończyły swoją szkolną naukę. W przypadku drugiej z wymienionych klas była to historyczna chwila gdyż naukę kończył pierwszy z roczników tej utworzonej przed dwoma laty szkoły. Podniosła uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną dla abiturientów przez katechetę ks. Przemysława Krzysztonia. Celebrans w homilii podkreślił wartość czasu w naszym życiu i tego, że nie powinniśmy go marnować ale wykorzystać do rozwoju i czynienia dobra. Dalsza część uroczystość odbyła się a auli szkoły. Swoją obecnością w tym szczególnym dniu zaszczycili nas: ks. Proboszcz Marian Gwizdak, ks. Prałat Tadeusz Wójcicki, pan Ryszard Bugiel – Wójt Gminy Kamień, pan Jerzy Bednarz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego i pan Mirosław Piędel – Przewodniczący Rady Gminy Kamień.

Kończące swoją naukę roczniki pożegnała klasa III LO po SP, która ma przed sobą jeszcze rok szkolnej nauki ponieważ jest pierwszym rocznikiem, który przeciera szlak nowej podstawy programowej 4-letniego liceum ogólnokształcącego. Klasa ta, pod kierunkiem wychowawczyni – pani Joanny Ożóg przygotowała część artystyczną z której najbardziej zapamiętamy przezabawny skecz o szkolnej wywiadówce. Klasa przygotowała także prezentację zdjęć z abiturientami która przywołała wiele wspomnień pięknych chwil spędzonych w murach tej szkoły średniej. Pojawiły się łzy wzruszenia. Uczniowie odchodzącej klasy III LO po Gimnazjum – Maria Błąd i Kacper Duda także wygłosili okolicznościowe przemówienie w którym podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w ich naukę i wychowanie oraz wręczyli kwiaty. Następnie swoje słowa do abiturientów LO i BS II st. skierowała dyrektor Zespołu Szkół pani Bernadeta Majowicz, Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel i Proboszcz ks. Marian Gwizdak. Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie świadectw i nagród uczniom kończącym naukę. Na wyróżnienie zasłużyło czworo uczniów LO którzy uzyskali świadectwa z paskiem a mianowicie Anna Kobylarz – tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Klaudia Oczkowska, Martyna Bednarz i Maria Błąd. Na zakończenie uroczystości jeszcze wspólne zdjęcia, poczęstunek przygotowany przez rodziców maturzystów, chwila rozmowy z gośćmi, spotkanie z wychowawcą i „do zobaczenia w dorosłym życiu”. Życie jednak nie znosi próżni. Koniec jednego etapu jest zawsze początkiem następnego. Przed naszymi uczniami najważniejsze dni w ich dotychczasowym życiu – czas matur i wyborów życiowych dróg. Jesteśmy przekonani że będą to dobre wybory najlepszych dróg. Powodzenia!

G. Boguń