• KOLORAMI FARB UMAZANI

• Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie innowacyjne z cyklu „I cyk cegiełka, czyli jak zostać inżynierem”. Tym razem gościliśmy uczniów klasy 3 Szkoły Podstawowej w Podlesiu. Zajęcia odbywały się w klasopracowni budowlanej. Uczniowie malowali na płytach g-k swój wymarzony dom oraz wybrany przez siebie motyw wiosenny. Następnie zwiedzili szkołę. Było nam bardzo miło ich gościść.

J. Mazurkiewicz, K. Kida

• „Dla Babci i Dziadka słodka czekoladka…”

• 24 stycznia Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w auli Zespołu Szkół w Kamieniu gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały Jasełka, a także wiersze, piosenki oraz tańce, które intensywnie ćwiczyły na tę uroczystość od dłuższego czasu. Świąteczny jeszcze klimat oddała przepiękna, bożonarodzeniowa scenografia oraz stajenka będąca jej kluczowym elementem. Uroczystość przebiegała w wyjątkowo rodzinnej atmosferze. Wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, którzy bardzo ich wspierali uśmiechem i głośnymi brawami. Oczywiście nie zabrakło też kwiatów, słodkości oraz własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Pani Dyrektor Bernadeta Majowicz pogratulowała dzieciom występu, a następnie zaprosiła Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Stąd też kierujemy szczególne wyrazy podziękowania dla rodziców za liczne przybycie oraz zaangażowanie w przygotowania uroczystości.  Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są wspólne spotkania i chwile spędzone  z wnukami.

M. Rodzeń

• Wycieczka klas 4 do kina Helios

• 19 lutego 2024 r. uczniowie klas 4 byli na wycieczce w kinie Helios w Rzeszowie na projekcji filmu pt. Emma i czarny jaguar. Film opowiadał o prawdziwej przyjaźni dziewczynki o wdzięcznym imieniu Emma z dzikim zwierzęciem z amazońskiej dżungli. Poruszał też ważne tematy związane z ochroną środowiska i szacunkiem do natury. Uczniowie chętnie i uważnie wysłuchali ciekawej oraz tematycznej prelekcji o ekologii w ramach spotkań Kino na Temat.

• Walentynkowy Kiermasz Słodkości

• 13 lutego 2024 r.​​​

13 lutego 2024 roku w Zespole Szkół w Kamieniu odbył się charytatywny Walentynkowy Kiermasz Słodkości. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli udało się nam zebrać kwotę 4370 zł na rehabilitację i zakup potrzebnego sprzętu dla dziecka naszego byłego ucznia.
            Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za włącznie się w naszą akcję, dobre i otwarte serce, ogromne zaangażowanie oraz wpłaty na ten szczytny cel. Bardzo dziękujemy również Paniom z Dziennego Domu Seniora+ za przekazanie mydełek walentynkowych oraz Seniorom za włączenie się w kiermasz.

E. Bąk, M. Oczkowska

• Studniówka 2024

• Tegoroczna studniówka Liceum Ogólnokształcącego oraz Branżowej Szkoły II Stopnia w Kamieniu odbyła się w sobotę, 27 stycznia 2024r. Uczniowie bawili się w domu weselnym „Villa Presto” w Brzózie Królewskiej. Dyrektor szkoły, pani Bernadeta Majowicz, oficjalnie rozpoczęła bal zapraszając wszystkich uczniów do poloneza. Taniec zachwycił wszystkich zgromadzonych nauczycieli oraz rodziców. Następnie rozkręciła się zabawa, która trwała do białego rana. Zobaczcie sami, jak wspaniale było!

• Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

• W czwartek 7 grudnia 2023 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia uczniom szkół ponadpodstawowych stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.

Stypendia otrzymało 223 uczniów z województwa podkarpackiego. Uroczystego wręczenia dyplomów dokonali:  wojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości.

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu reprezentowała uczennica, które spełniła warunki określone w regulaminie i odebrała przyznane stypendium, a byłanią Dominika Głuszak, obecnie uczennica klasy czwartej.

Uczennicy i jej Rodzicom serdecznie gratulujemy!!!

• 43 Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

• 28 stycznia 2024 r. w Sali Konferencyjnej Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie odbyła się 43 edycja Konkursu Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego. Do zmagań konkursowych przystąpiło 14 uczestników z 7 cechów (Dębica, Jarosław, Leżajsk, Lubaczów, Mielec, Przemyśl, Stalowa Wola). Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach indywidualnych: fryzura ślubna z długich włosów, fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe oraz fryzura fale Hollywood. Ich pracy przyglądała się Komisja Konkursowa, która oceniała nie tylko kreatywność i pomysłowość uczestników, ale przede wszystkim precyzję i ich umiejętności fryzjerskie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Kontroli. Pierwsze miejsce w konkurencji indywidualnej – fryzura Fale Hollywood zdobyła uczennica naszej szkoły - Aleksandra Błądek (2BS).

Gratulujemy Aleksandrze i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji i umiejętności fryzjerskich!

• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła realizuje rządowy Program Laboratoria Przyszłości. Dzięki otrzymanym środkom finansowym z tego programu zakupiony został sprzęt, który jest wykorzystywany m.in. podczas zajęć kółka Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przygotowują projekty spersonalizowanych breloków na klucze, pojemnika na karty SD czy też przybornika na biurko, które zostaną zmaterializowane poprzez wydruk w drukarce 3D.