• Kurs makijażu

• 24. lutego 2023 roku w naszej szkole odbył się kurs makijażu poprowadzony przez mgr kosmetologii panią Justynę Ruśnicę, w którym wzięli udział chętni uczniowie z liceum i szkoły branżowej. Na początku zostały przedstawione podstawy makijażu i pielęgnacji cery. W dalszej części odbył się makijaż pokazowy na modelce wraz z jego dokładnym opisem. W ostatniej części zajęć zostaliśmy podzieleni na grupy, w których próbowaliśmy pomalować się według wiedzy, którą zdobyliśmy podczas zajęć. Podczas tej lekcji odbyło się także losowanie, w którym można było wygrać kosmetyki ufundowane przez panią dyrektor.

Zuzanna i Karolina 2LO

• Warsztaty gastronomiczne dla klasy V

• 24. lutego odbyły się innowacyjne zajęcia gastronomiczne w których udział wzięli uczniowie klasy V. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do samodzielnego przygotowywania posiłków  w domu oraz pomagania rodzicom w gotowaniu. Pani Katarzyna Kida przedstawiła umiejetności jakie nabywają dzieci podczas pracy w kuchni. Po krótkiej dyskusji uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali pizzerynki.

K. Kida

• MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

• Uczennice klasy 5 i 6 godnie zaprezentowały naszą szkołę w zawodach sportowych w piłce ręcznej. 09 lutego (po kilkuletniej przerwie) wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu, które odbyły się w Błażowej. Po dobrej grze dziewczyny wygrały swoją grupę i awansowały do rundy finałowej. Mimo wielkiego zaangażowania nie udało się wywalczyć medalu. Ostatecznie zajęły IV miejsce w powiecie rzeszowskim. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów i radości w rozwijaniu swoich pasji sportowych.

M. Bolko

• Wieczór filmowy klas piątych

• 23 lutego 2023 r. w auli naszej szkoły odbyła się projekcja filmu edukacyjnego "Podaj dalej". W wieczorze filmowym wzięli udział uczniowie klasy 5a i 5b wraz z panią Joanną Bugiel, Marią Bajek i panem Tomaszem Polakiem. Film okazał się być głęboko poruszającą i prawdziwą opowieścią, przedstawiającą aktualne problemy, o których często staramy się nie myśleć. Polecamy obejrzego go tym, którzy wierzą w dobro na świecie i dla dobra są w stanie o nie walczyć. Idea wspólnego spędzania czasu wolnego spotkała się z pozytynym odbiorem uczniów i wierzymy, że w przyszłości będzie ona kontynuowana/TP/.

• Program "Laboratoria Przyszłości"

Nasza szkoła bierze udział w rządowym programie #Laboratoria Przyszłości. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zakupiony został komplet elementów elektronicznych i akcesoriów z serii Arduino. Chętni uczniowie z szkoły branżowej i liceum biorą udział w dodatkowych zajęciach, podczas których budują obwody i zapoznają się z problematyką obsługi najczęściej stosowanych w elektronice i robotyce urządzeń.

E. Watras

• Rejonowa Licealiada w Unihokeju

• W dniu 16.02.2023r. w naszej szkole odbyła się rejonowa licealiada w unihokeju chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięły udział:

Drużyny chłopców
            1. Kamień
            2. III LO Rzeszów
            3. LO Dynów
            4. ZSM Rzeszów
            5. ZSZ Dynów

Drużyny dziewcząt
            1. LO Kamień
            2. III LO Rzeszów
            3. LO Dynów
            4. ZSZ Dynów

Po zaciętych i wyrównanych meczach do kolejnego etapu awansowały trzy Drużyny z każdej kategorii.
            W kategorii dziewcząt awansowały drużyny: III LO Rzeszów, ZSZ Dynów oraz LO Kamień
            Natomiast w kategorii chłopców awansowały drużyny: ZSZ Dynów, LO Dynów oraz ZSM Rzeszów.
            Gratulujemy wszystkim drużynom, które brały udział w zawodach i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Zuzanna, Joanna, Karolina -2 LO

• Spektakl

• 11 lutego 2023r. uczniowie liceum wraz z opiekunami byli w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wszyscy byli zachwyceni spektaklem ,,Mistrz i Małgorzata".

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu przypadły na 7 lutego (wtorek). W naszej szkole uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w lekcjach propagujących bezpieczny oraz świadomy dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczestniczyli w pogadankach, oglądali dostosowane do wieku tematyczne filmy. Nauczyciele zwracali uwagę na znajomości w sieci, udostępnianie danych osobowych, cyberprzemoc, kłamliwe treści oraz czas jaki dzieci i młodzież poświęca na przeglądanie portali społecznościowych.

E. Watras

M. Oczkowska

• Hej kolęda, kolęda!

• Kolędowanie jest głęboko zakorzenionym w polskiej tradycji zwyczajem bożonarodzeniowym.

Dwunastego stycznia uczniowie naszej Branżowej Szkoły I Stopnia i Liceum Ogólnokształcącego z kolędą odwiedzili różne miejsca użyteczności publicznej w Kamieniu. Występowali  w Środowiskowym Domu Samopomocy, w Urzędzie Gminy Kamień oraz w Domu Seniora. Młodzież tak dobrze się przy tym bawiła, że odwiedziła również kilka sklepów i pocztę.

Pierwszego lutego dodatkowo swój występ przedstawili rodzicom podczas spotkania wywiadowczego, które wyjątkowo odbyło się w nowym Centrum Kultury w Kamieniu.

Uczniowie pięknie wyglądali w strojach wykonanych z pomocą nauczycieli (p. K. Kida, p. J. Mazurkiewicz, p. E. Watras, p. H. Partyka), bardzo dobrze odegrali role przygotowane przez p. Halinę Partykę, a nade wszystko pokazali jak są utalentowaną młodzieżą.

A. Polańska kl. II BS