• Wycieczka w Bieszczady

W dniach 13 - 14 września 2022 roku klasy Va , Vb i klasa VI wraz z wychowawcami  p. M.  Bolko, p. M. Bajek oraz p. T. Polakiem oraz opiekunami p. J. Bugiel i p. M. Goclon  uczniowie zwiedzali Narodowy Park Bieszczadzki. W pierwszym dniu podziwiali piękne i wspaniałe widoki z Połoniny Caryńskiej , a w drugi dzień zmierzyli się z rzeką San- spływ pontonami to z jednej strony wielka frajda ,ale także niemały wysiłek i dobra lekcja współpracy w grupie. Piękna pogoda sprzyjała atrakcjom turystycznym i rekreacji . Nocleg w domkach był sprawdzianem integracji klas . Wyjazd był tak udany , że wszyscy są chętni na kolejny, który umożliwi nam zwiedzanie pięknych terenów naszej Ojczyzny.

• Powitanie jesieni-czerwony dzień w przedszkolu

• 23 września w naszym przedszkolu „zaczerwieniło się”. Tego dnia, aby powitać nową porę roku wszystkie przedszkolaki miały na sobie strój koloru czerwonego. Jesień przywitaliśmy piosenkami, wierszami, zagadkami i tańcem. Dzieci aktywnie brały udział we wszystkich zorganizowanych zajęciach. Pomagały m.in. w zakładaniu „Jesiennych kącików przyrody”, wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych.

Nie zabrakło również spaceru, którego głównym celem było poszukiwanie pierwszych oznak jesieni.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września 2022r.

„Lubię śpiewać, lubię skakać, lubię życie przedszkolaka……” w tym roku po raz kolejny świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych (Tygryski, Krasnoludki i Niedźwiadki).

Były wspólne tańce, pląsy  i zabawy integracyjne przy muzyce. Niezwykłą frajdą okazała się wycieczka do Zespołu Szkół w Kamieniu i liczne atrakcje w sali zabaw i sali korekcyjnej. Tego dnia pani dyrektor Bernadeta Majowicz przygotowała dla przedszkolaków słodkości i upominki. Po powrocie wiele radości sprawiła dzieciom fotorama i zabawy z balonami.

To był niesamowity, pełen wrażeń dzień. Wszystkim Przedszkolakom - od malucha do starszaka - jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

• „Międzynarodowy Dzień Kropki”

• 15 września 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Głównym założeniem tego święta jest wzbudzenie kreatywności i pomysłowości dzieci.  W tym dniu wszyscy ubrali się w wykropkowane stroje. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach związanych z historią i zastosowaniem „kropeczki” przygotowanych przez nauczycieli grup. Obchody „Dnia Kropki” sprawiły ogromną radość dzieciom, a uśmiech zagościł na twarzach wszystkich.

• Uroczystość rozpoczecia roku szkolnego 2022/2023

•      Kolejny raz zebraliśmy się wszyscy razem i przywitaliśmy nowy rok szkolny. Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się nasi uczniowie i nauczyciele.

W tym roku do społeczności szkolnej dołączyło pięć klas pierwszych, z czego niezmiernie się cieszymy i serdecznie witamy każdego ucznia oraz jego rodziców (24 uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, 32 uczniów klasy pierwszej szkoły branżowej I stopnia, 26 uczniów klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego oraz 44 uczniów branżowej szkoły II stopnia). Wśród grona pedagogicznego też nie zabrakło nowych nauczycieli.

Przybyłych na uroczystość powitała pani dyrektor Bernadeta Majowicz. Wszystkim zgromadzonym życzyła, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Tym razem montaż słowno-muzyczny przygotowała pani W. Płodzień, a przedstawili uczniowie klasy siódmej i ósmej.  Następnie uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej wykonali wiersze i wesołą piosenkę, a po występie złożyli uroczyste ślubowanie, zostali pasowani na uczniów i  otrzymali upominki. Na koniec głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Wójt Gminy Kamień Pan Ryszard Bugiel i ksiądz proboszcz Marian Gwizdak.

Wszystkim życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej współpracy ze szkołą.

E. Watras