• DROGI ÓSMOKLASISTO !

•  Zakończenie edukacji w szkole podstawowej niesie za sobą wybór dalszej ścieżki kształcenia. Wybór nowej szkoły nie jest dla Ciebie łatwą decyzją. Swoją dalszą naukę możesz kontynuować w Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Stanisława Kostki  w Kamieniu. Liceum zapewnia edukację na najwyższym poziomie, co ma wyraz                      w wysokich wynikach egzaminu maturalnego, sukcesach uczniów        w olimpiadach przedmiotowych, czy przyjęciach absolwentów na najlepsze uczelnie w Polsce. Gwarantujemy dobre przygotowanie do matury, również na dodatkowych, bezpłatnych zajęciach w szkole. Każdy uczeń ma możliwość wyboru dowolnego zestawienia  przedmiotów (2-3), które są realizowane w zakresie rozszerzonym. Młodzież może uczyć się dwóch języków obcych (język angielski, język niemiecki). Nauczyciele mają uprawnienia egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Szkoła pozyskuje środki finansowe na rozwój swojego zaplecza edukacyjnego. Młodzież liceum może brać udział w projektach edukacyjnych realizowanych    w szkole.

ZDECYDUJ, JAKICH PRZEDMIOTÓW CHCESZ SIĘ UCZYĆ W ZAKRESIE ROZSZERZONYM

Możewsz wybrać od 2 do 3 przedmiotów:

• matematyka
            • fizyka
            • biologia
            • chemia
            • geografia
            • wiedza o społeczeństwie
            • historia
            • język polski
            • informatyka

SZKOŁA OFERUJE DO DYSPOZYCJI UCZNIÓW:

• doświadczoną i przyjazną uczniowi kadrę,
            • 2 pracownie komputerowe,
            • dobrze wyposażone w pomoce naukowe pracownie do przedmiotów ogólnokształcących,
            • bezpłatne dodatkowe zajęcia przed egzaminem maturalnym        z matematyki, języka polskiego i języka obcego oraz kursy, odpowiadające zainteresowaniom uczniów,
            • bibliotekę z pracownią multimedialną i bezpłatnym dostępem do Internetu,
            • kawiarenkę, strefę relaksu
            • salę gimnastyczną oraz nowoczesną siłownię,
            • stypendia Prezesa Rady Ministrów i Wójta Gminy Kamień,
            • opiekę pedagoga i higienistki szkolnej,
            • szkołę bezpieczną i przyjazną.

DODATKOWE ATUTY:

• wypożyczamy podręczniki do klasy I
            • oferujemy bezpłatny ciepły posiłek,
            • bezpłatnie dowozimy młodzież  z terenu gminy Kamień i najbliższej okolicy,
            • w 100% dofinansowujemy kurs prawa jazdy dla uczniów liceum,
            • umożliwiamy udział w Międzynarodowej Wymianie Młodzieży ze szkołą im. Johannesa Keplera w Lebach w Niemczech  (to dwa tygodnie świetniej zabawy i rozwijania kompetencji językowych).

Szkoła wzbogaca swoją ofertę, dostosowując ją do potrzeb młodzieży.

Posiada najciekawszą ofertę edukacyjną w całym regionie.

Podanie: podanielo.doc