• rok szkolny 2020/2021

Egzamin na kartę rowerową

W dniu 16.06.2021r. w Zespole Szkół w Kamieniu uczniowie klasy 4 i klasy 5 Szkoły Podstawowej sprawdzali swoje umiejętności do uzyskania karty rowerowej. Nadzór nad testami sprawowała p. Magdalena Oczkowska. Do jazdy praktycznej na rowerze przygotowała uczniów p. Małgorzata Bolko. Całość nadzorował Kierownik Komisariatu Policji w Kamieniu  asp. sztabowy Stanisław Czternastek i Dzielnicowy sierż. Krystian Iwanicki. Kartę zdobyło 35 uczniów.

DZIEŃ DZIECKA

Pierwszy czerwca to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają  wszystkie dzieci. W tym dniu w szkole podstawowej zorganizowano Dzień Dziecka – wesoło i zdrowo, bo na sportowo. Pani Małgorzata Bolko  razem z wychowawcami i nauczycielami przygotowała ,,Blok zabaw i gier sportowych”. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem  dzieci, zarówno młodszych  jak i  starszych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Tego dnia liczyła się dobra zabawa, wszyscy byli wygrani i otrzymali słodki poczęstunek w postaci cukierków.

„Klasowy AS Matematyczny”

W czerwcu odbył się szkolny konkurs „Klasowy AS Matematyczny”. Brali w nim udział uczniowie wszystkich klasach od 4 do 8 Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu pod kierunkiem pań uczących matematyki. Uczniowie rozwiązywali test dostosowany do wiadomości i umiejętności uczniów danej klasy.

Konkurs miał na celu promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wyzwalanie twórczej aktywności, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samodzielnego myślenia i działania, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi. A także propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i mądrego spędzania wolnego czasu bez alkoholu i innych używek.

Oto Asy Matematyczne z poszczególnych klas:

Mikołaj Socha klasa 4

Zuzanna Kondziołka klasa 5

Bartłomiej Rurak klasa 6a

Jakub Bednarz klasa 6b

Karolina Oczkowska klasa 7

Zuzanna Sagan klasa 8

Drobne upominki ufundowała Gminna Komisjia Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kamieniu.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki

Nietypowa lekcja fizyki

14. czerwca uczniowie klasy ósmej przedstawili swoim młodszym kolegom  nietypową lekcję fizyki. W świetlicy szkolnej przedstawili budowę Układu Słonecznego oraz zaprezentowali sylwetkę wybitnego Polaka Mikołaja Kopernika. Pokaz zakończył się quizem wiedzy na temat Słońca, Planet i ich Księżyców.

Maria Bajek

Wyniki zdalnego konkursu plastycznego

"Najładniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa”

I miejsce  -   ( I kat. wiek. IV – V)

Aleksandra Bednarz   kl. IV  (córka Karoliny i Krzysztofa)

Sabina Chmura Kl. V

Zuzia Majka kl. V

Maja Banach kl. IV

Dawid Baran kl. IV

I miejsce  -   ( II kat. wiek. VI– VII)

Karolina Oczkowska kl. VII

Nikola Rurak kl. VI B

Michał Piróg kl. VI B

Milena Radomska kl. VI A

Ksawery i Kajetan Chromy kl. V i VII

Bartek Zybura kl. VI A

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy,  a nagrodzonym  składamy gratulacje.

Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci plecaków i słodyczy.
          ( O terminie odebrania nagród poinformuje  p. B. Majowicz podczas lekcji).

Święto Patrona Szkoły

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego

W dniu 01.09.2020r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego została podzielona na dwa etapy – szkoła podstawowa o godz. 8:30, liceum ogólnokształcące oraz branżowa szkoła I stopnia o godz. 12:00. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy 7 pod kierunkiem wychowawcy pani AnnySaj.Młodzież powitał dyrektor szkoły pan Józef Łach, życząc im dużo energii i wytrwałości orazowocnego pobytu w szkole.

Pan dyrektor zwrócił również uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przyjętych w szkole zasad w czasie pandemii.

Życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

E. Nowak