• rok szkolny 2017/2018

• .

„Smutno było się żegnać” – 21.06.2018r.

Na zakończenie roku szkolnego 6-latki wystąpiły w krótkim montażu słowno – muzycznym „Nadszedł czas pożegnania.” Pan Dyrektor Józef Łach oraz Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel wręczyli dzieciom zasłużone dyplomy i książki, a nauczycielki drobne upominki.

Przy herbatce i ciastku rodzice obejrzeli prezentację multimedialną „Tak minął rok w naszej zerówce.”

W miłej i przyjaznej atmosferze minął kolejny rok szkolny 2017/18.

Opracowała p. Joanna Bugiel

Wesołe harce w Fabryce Zabawy
          w Stalowej Woli – 19.06.2018r.

W ostatnim tygodniu edukacji przedszkolnej oddziały przedszkolne I i II przy Zespole Szkół w Kamieniu oraz dzieci z grupy „Krasnoludki” Przedszkola Samorządowego w Kamieniu wesoło bawiły się w Fabryce Zabawy w Stalowej Woli.

Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autobusem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup, rozwijanie sprawności ruchowej, manualnej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły bardzo szybko. Dzieci były zachwycone nowo poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca zajęć.

Opracowała p. Joanna Bugiel

Wycieczka do Krakowa

12 czerwca 2018 roku uczniowie klas trzecich i klasy drugiej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było poznane dziedzictwa  kulturowego naszych przodków. Dzieci zwiedziły Wawel, Rynek i Sukiennice, wysłuchały hejnału z wieży mariackiej, ale największą atrakcją była dla nich Jama Smoka i rejs statkiem po Wiśle. Po południu dzieci odwiedziły krakowski ogród zoologiczny. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Opracowała p. Sabina Kołodziej

Klasa 7 dba o otoczenie.

Ostatnio sprzątaliśmy okolice naszej szkoły przed świętem Bożego Ciała a także przed Odpustem Parafialnym.

p.  W. Płodzień

DZIEŃ MAMY I TATY
           W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Wycieczka do  Kazimierza Dolnego 11.05.2018r.

Dlaczego Korzeniowy Wąwóz- to tak naprawdę Korzeniowy Dół? Otóż geografowie badający powstanie tego niezwykłego elementu krajobrazu zaobserwowali, że niektóre doliny wymyte przez wodę w miękkim lessie mają profil litery V, a niektóre – litery U. Zauważono, że niektórymi dolinami erozyjnymi prowadzą drogi, i że to właśnie koła pojazdów oraz kopyta koni spowodowały wzmożoną erozję skały w tym miejscu. Głębocznice mają pionowe ściany, osiągające wysokość nawet kilkunastu metrów i niemal pozbawione są roślinności. Oplatają je korzenie drzew tworzące niezwykłe kompozycje. W tym regionie warunki do powstawania wąwozów są znakomite. Nawet bruzdy po orce oraz norki gryzoni potrafią zapoczątkować tak skoncentrowany spływ wody, że tworzy się nowy wąwóz. Od gęstej sieci tych ukształtowanych przez erozję ciekawych form terenu swą nazwę wzięła Kraina Lessowych Wąwozów.

Kierownik wycieczki W. Płodzień, opiekunowie- p. M. Bolko,  p. J. Bugiel, p. B. Hetel oraz p. kierowca i p. przewodnik E.Bartuzi .

Opracowała  p. W. Płodzień

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI