• rok szkolny 2012/2013

• Uroczystość zakończenia nauki
          w Zasadniczej Szkole Zawodowej
          rocznika 2011-2013

W czerwcu 2012 r. z nietęgimi minami, ale z wiarą w dobrą przyszłość, w dorosłe życie wkroczył drugi rocznik Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pożegnali ich uczniowie klasy I ZSZ, pod kierunkiem pani Joanny Mazurkiewicz, wykonując wiersze i okolicznościowe skecze. Były piękne róże i łezka w oku.

Nasi absolwenci podziękowali za lata nauki swoim nauczycielom oraz życzyli koleżankom i kolegom wytrwałości w drodze do wiedzy. Natalia Piróg oraz Patrycja Błądek wykonały piosenkę, dedykując ją wszystkim zebranym. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali pamiątkowe książki. Byli to:Damian Łach, Mateusz Zdeb, Łukasz Zdeb, Patrycja Błądek.

Uroczystość uświetnili swym przybyciem Wójt Gminy Kamień pan Ryszard Bugiel, ksiądz proboszcz Tadeusz Wójcicki oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum.

A oto i oni (chociaż w niepełnym składzie).

Powodzenia :)
          Opracowała: Elżbieta Watras

PROJEKT UNIJNY

Od 1 stycznia 2013r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy Zespole Szkół w Kamieniu ruszył projekt pod nazwą „Podkarpacie stawia na zawodowców” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten jest realizowany w ramach Działania 9.2 Podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którego partnerem jest Gmina Kamień, organem prowadzącym jest Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kamieniu.
          Dzięki projektowi uczniowie naszej szkoły uczestniczyć będą w:
          - zajęciach pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwijanie kompetencji kluczowych z:
          informatyki,
          języka angielskiego,
          podstaw przedsiębiorczości,
          nauk matematyczno – przyrodniczych,
          - zajęciach pozalekcyjne ukierunkowane na rozwijanie kompetencji zawodowych zgodnie z kierunkiem kształcenia zawodowego;
          technologia robót betoniarskich i zbrojarskich,
          technologia robót murarsko – tynkarskich,
          technologia żywienia człowieka,
          technologia mechaniki pojazdów samochodowych,
          - zajęciach grupowych i/lub konsultacjach indywidualnych z doradcą zawodowym,
          - praktykach wakacyjnych.

W ramach projektu  utworzona zostanie pracownia doradztwa edukacyjno - zawodowego, która wspierać będzie uczniów w wyborze dalszej ścieżki zawodowej oraz zaczątek biblioteki  z fachową literaturą zawodową.
                Dzięki dofinansowaniu zostaną także utworzone lub zmodernizowane pracownie specjalistyczne zgodnie z nowoczesnym kształceniem i nową podstawą programową. Uczniowie będą mieli sposobność do wykorzystywania w nauce technik multimedialnych. Pracownie zostaną wyposażone w komputery, rzutniki oraz tablice interaktywne. Zakup nowoczesnego programu  do kosztorysowania  pozwoli naszym uczniom zdobyć umiejętności  prawidłowej wyceny robót co sprawi, że uczniowie będą w przyszłości konkurencyjni na trudnym i wymagającym rynku pracy.

Opracowała: Joanna Mazurkiewicz

Klasa I rok szkolny 2012-2013

Klasa liczy 24 uczniów, którzy uczą sie w zawodzie kucharz małej gastronomii oraz betoniarz - zbrojarz.
          Kucharz małej gastronomii
          Grupa liczy 14 uczniów (trzynaście dziewcząt i jeden chłopiec).
          Praktyczną naukę zawodu uczniowie zdobywają w:
          * F.H.U Margos w Restauracji „Słoneczko”; Józefa Walickiego, Marii Walickiej w Kamieniu
          * R.P.H.IU „Ralpol”, Leszka Dziurdzia w Jeżowem
          * Domu Pomocy Społecznej w Górnie
          * Zespole Szkół im. Św. St. Kostki w Kamieniu
          Zajęcia praktyczne odbywają się w szkolnej stołówce
          Betoniarz -zbrojarz
          Grupa liczy 10 uczniów.
          Praktyczną naukę zawodu uczniowie zdobywają w:
          *Zakładzie Betoniarskim TT-BRUK Tadeusza Tupaja w Górnie,
          *Zakładzie Remontowo- Budowlanym „Korem”  Kazimierza Koca w Jeżowem,