• rok szkolny 2019/2020

• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

w Branżowej Szkole I Stopnia w Kamieniu.

W dniu 26 czerwca 2020 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Przebiegło ono w zupełnie odmienionych warunkach, dostosowanych do obowiązujących wymogów sanitarno - higienicznych wymuszonych sytuacją epidemiczną utrzymującą się na terenie całego kraju.

Nauczyciele i uczniowie przychodzili do szkoły w określonych odstępach czasu.

Świadectwa promocyjne rozdawali wychowawcy klas, natomiast świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody rzeczowe wręczał pan dyrektor Józef Łach.

Wśród uczniów Branżowej Szkoły I stopnia znalazły się osoby które uzyskały średnią ocen powyżej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie. Byli to:

Dominik Bochenek – ślusarz klasa II

Patrycja Burek – fryzjer klasa II

Agnieszka Soboń - cukiernik klasa I

Jak co roku nasza szkoła wyłoniła wśród absolwentów najlepszych w swoim zawodzie.:

Najlepszy kucharz: Karolina Grabiec

Najlepszy mechanik pojazdów samochodowych: Paweł Grabiec

Najlepszy ślusarz: Albert Konior

Najlepszy operator obrabiarek skrawających: Tomasz Socha.

Każdy z tych uczniów otrzymał nagrodę rzeczową.

Grupa kucharzy, która przez trzy lata systematycznie pomagała w przygotowywaniu i obsłudze uroczystości szkolnych, również otrzymała upominki. Wśród nich znalazły się: Karolina Grabiec, Jagoda Grabiec, Wiktoria Iskrzak, Karolina Podstawek oraz Wiktoria Szczerbaty.

Nagrody rzeczowe ufundowali: Komitet Rodzicielski oraz Pan Marek Partyka właściciel firmy WULKAN.

Wszystkim uczniom na czas wakacji życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Absolwentom klasy III życzymy dużo sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Galeria z zakończenia roku szkolnego

Joanna Mazurkiewicz

Dzień Kobiet

Humorystyczna akademia przygotowana została przez uczniów z klasy I BSsp i I BSg pod opieką wychowawczyń T. Bednarz i E. Watras.

Podczas niej ogłoszone zostały także wyniki plebiscytu na  najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie. Chłopcy, wybierając, brali pod uwagę czy jest ona miła, sympatyczna, uczynna. Inne cechy też miały swoje niemałe znaczenie.

Wyniki tego plebiscytu przedstawiają się następująco:

W klasie I LO po gimnazjum wygrała Anna Kobylarz.

W klasie I LO po szkole podstawowej wygrała Julia Magda.

W klasie II LO wygrała Patrycja Urbanik.

W klasie III LO Izabela Szczerbaty i Justyna Ciak uzyskały ten sam wynik.

W klasie I BS po gimnazjum wygrała Monika Socha.

W klasie I BS po szkole podstawowej wygrała Oliwia Kostyra.

W klasie II BS wygrała Patrycja Olko.

W klasie III BS wygrała Karolina Grabiec.

Galeria zdjęć :

E. Watras

Spotkanie pracodawców i rodziców uczniów

Branżowej Szkoły I Stopnia

z przedstawicielem Cechu Rzemiosł w Leżajsku

Dnia 14.11.2019r. odbyło się długo wyczekiwane spotkanie  rodziców i pracodawców z kierownikiem Cechu Rzemiosł w Leżajsku – panem Zbigniewem Walasem.

Rozmowom przewodniczył dyrektor Zespołu Szkół w Kamieniu pan Józef Łach. Wspólnie omawiano sprawy związane z kształceniem zawodowym. Rodzice mieli okazję poznać pracodawców, u których ich pociechy odbywają praktyki zawodowe. Mogli porozmawiać z nimi o problemach, które ich nurtują i wspólnie poszukać rozwiązania. Pani Joanna Mazurkiewicz omówiła  zebranym ogólne zasady odbywania praktyk zawodowych u pracodawców. Pan Zbigniew Walas wyjaśniał rodzicom prawa i obowiązki pracownika młodocianego a także skutki ich nieprzestrzegania.

Na koniec pan dyrektor podziękował za liczne przybycie i owocną dyskusję oraz wyraził nadzieję na ponowne spotkanie.

K. Kida

Otrzęsiny w branżowej szkole

Otrzęsiny klas pierwszych to rytualna inicjacja przyjęcia pierwszaków do grona  uczniów Szkoły Branżowej. Jak co roku, tak i 3.10.2019r. kolejna grupa młodzieży stała się oficjalnie uczniami BS. Postarali się o to członkowie SU, wychowawcy i nauczyciele zawodów. Dla najmłodszych kolegów przygotowane zostały konkurencje związane z wybranymi przez nich zawodami. Cukiernicy ścigali się w  jedzeniu bezy na czas i ubijaniu piany. Kucharze obierali jabłka bez przerwania skórki. Murarze cięli piłką ręczną drewniany klocek i wbijali gwoździe. Mechanicy toczyli koło do bramki. Fryzjerki zaplatały warkocze i upinały fryzury na czas. Ślusarze piłowali metalowy pręt piłką do metalu. Operatorzy nakręcali nakrętki na pręt w rękawicach spawalniczych. Dodatkowo dla wszystkich chętnych przygotowane były konkurencje sprawdzające zwinność i precyzję np. rzucanie plecakiem do wiadra, zdalne sterowanie kolegi i jazda na deskorolce. Największym zaś zainteresowaniem cieszyła się fotobudka w której można było sfotografować się w śmiesznym przebraniu.

Wszystkich pierwszaków witamy w naszym gronie i życzymy sukcesów.

K. Kida

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W tym roku po raz pierwszy został wyłoniony Samorząd Uczniowski Szkół Ponadpodstawowych.

Przewodnicząca- Marta Rembisz

Zastępca przew. do spraw liceum- Krzysztof Wojdyła

Zastępca przew. do spraw branżowej szkoły-Karolina Grabiec

Sekretarz LO  –  Martyna Bednarz

Sekretarz BS - Wiktor Puchalski

Natalia Laufer

Skarbnicy LO - Mateusz Boguń

Mateusz Misiak

Skarbnik BS - Paulina Kostyra

Rok szkolny 2019/2020

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Witamy w murach naszej szkoły 55 nowych uczniów. Tworzą oni dwie klasy. Pierwsza, to klasa po gimnazjum, w której skład wchodzi 26 absolwentów ostatniego rocznika gimnazjum. Druga klasa, to uczniowie, którzy skończyli ośmioklasową szkołę podstawową. W jaj składzie jest 29 uczniów. Wszyscy uczniowie tworzą siedem grup zawodowych: fryzjer, operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz, ślusarz, cukiernik i kucharz. Uczniowie mają zajęcia praktyczne u lokalnych pracodawców:

1.

PROWAMA SP. Z o.o. Restauracja „Słoneczko”

Maria Krawczyk - Korczyńska

Agnieszka Domaradzka

Zakład Fryzjerski „Sofia”

Zofia Furtak

Opiekunami klas zostały panie: Teresa Bednarz i Elżbieta Watras.

Elżbieta Watras