rok szkolny 2019/2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Dzień Otwarty w naszej szkole
dla uczniów klas ósmych z gminy Kamień27.02.2020r.
Karolina Madej
stypendystką
Prezesa Rady Ministrów4 lutego 2020r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznawane jest uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i uzyskał najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.
Wśród stypendystów znalazła się uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu - Karolina Madej, która w roku szkolnym 2018/2019 otrzymała promocję z wyróżnieniem do klasy drugiej, uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole.
Cieszymy się, że uczniami naszego liceum są tak zdolni i ambitni uczniowie. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów oraz realizacji marzeń.
H. Partyka
Półmetek w Liceum Ogólnokształcącym
11 stycznia 2020r. odbył się tradycyjny półmetek, który zorganizowaliśmy wspólnie z rodzicami i wychowawcą klasy p. Haliną Partyką.
Tego wieczoru towarzyszyli nam pan dyrektor Józef Łach oraz pani wicedyrektor Maria Janas-Bytnar, a także rodzice, którzy pełnili role opiekunów.
Dzięki zabawie półmetkowej mogliśmy odetchnąć od nauki i codziennych spraw szkolnych. Była to świetna okazja do rozmów, śmiechów, a przede wszystkim szalonych tańców. Bawiliśmy się fantastycznie przy dźwiękach muzyki, którą serwował nam DJ Karol.
Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam tego wyjątkowego wieczoru i niecierpliwością czekamy na kolejny bal, który odbędzie się już za rok.Uczennice kl. II LO
Szkolny Opłatek
Montaż słowno -muzyczny przygotowała
klasa I LOg pod opieką p. G. Bogunia
Konkurs recytatorski
22 listopada 2019r. w Centrum Kultury w Kamieniu odbyły się eliminacje do XXIX Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Kida i Karolina Madej (recytacja) oraz Wiktoria Lesiczka (poezja śpiewana). Wszystkie dziewczęta prezentowały wysoki poziom umiejętności. Do finału konkursu zakwalifikowały się uczennice liceum. Gratulujemy wszystkim dziewczętom wspaniałych występów, cieszymy się, że podjęły wyzwanie i godnie reprezentowały naszą szkołę. Życzymy im dalszych sukcesów artystycznych.
Wiktoria Kida, uczennica klasy III LO
Karolina Madej, uczennica klasy II LO
Wiktoria Lesiczka, uczennica klasy I BS I st.
Lekcja najnowszej historii
We wtorek 12 listopada 2019 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole pana Piotra Ożoga – pochodzącego z Trzebuski znakomitego historyka – regionalistę Sokołowszczyzny, a prywatnie także kolegę studenckiego piszącego te słowa. Pan Piotr Ożóg od czasów studiów bada i dokumentuje jedno z najważniejszych wydarzeń w historii najnowszej naszego regionu – funkcjonowanie obozu NKWD w Trzebusce i miejsca straceń więźniów tego obozu w pobliskim lesie w Turzy. Jest strażnikiem pamięci o ofiarach tego brutalnego mordu na jak się szacuje około 200 więźniach obozu.
Podczas obszernego, dwugodzinnego wykładu ubarwionego prezentacją multimedialną, historyk zapoznał młodzież liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia z realiami czasów po zakończeniu II wojny światowej i walki o władzę w powojennej Polsce. Przedstawił historię powstania i działalności obozu w Trzebusce a także niewyjaśnione do dzisiaj zagadki związane z poszukiwaniami miejsc pochówku ofiar w Lesie Turzańskim określanym często „Małym Katyniem”.
Przez kilka kolejnych dni w holu szkoły prezentowana była wystawa historyczna „Trzebuska – Turza. Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”, przygotowana przez naszego prelegenta, dzięki której także pozostali uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z tymi tragicznymi wydarzeniami z niedawnej przeszłości naszego regionu. Warto dodać, że nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w cyklicznych konkursach dotyczących Trzebuski i Turzy, a od dwóch lat delegacja naszej młodzieży bierze także udział w organizowanej tam corocznie Drodze Krzyżowej. Dziękujemy serdecznie panu Piotrowi za piękną, autentyczną i żywą lekcję naszej trudnej najnowszej historii.
Grzegorz Boguń
Dzień Papieski
Dnia 16 października w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową kardynała Karola Wojtyły w naszej szkole odbył się XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie chodźmy". Obejrzeliśmy prezentację, która przypomniała nam życiorys św. Jana Pawła II. W dalszej części apelu był czas na wspólne śpiewanie pieśni związanych z osobą papieża Polaka, przy akompaniamencie ks. Łukasza Leśniaka. Obejrzeliśmy również fragment filmu z przebiegu Światowych Dni Młodzieży, których pomysłodawcą był Jan Paweł II. Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs o św. Janie Pawle II. W kategorii plastycznej zwycięzcy to:
1. Paulina Kostyra I BS2. Kinga Sobolewska I LO3. Kamil Sabat VIII
W kategorii prezentacja multimedialna:1. Aneta Krzak I BS
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.Apel przeprowadzili uczniowie klasy II LO wraz z ks. Łukaszem Leśniakiem.
Dzień Edukacji Narodowej
OTRZĘSINY UCZNIÓW KLAS I LO
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W tym roku po raz pierwszy został wyłoniony Samorząd Uczniowski Szkół Ponadpodstawowych.
Przewodnicząca- Marta Rembisz
Zastępca przew. do spraw liceum- Krzysztof Wojdyła
Zastępca przew. do spraw branżowej szkoły-Karolina Grabiec
Sekretarz LO – Martyna Bednarz
Sekretarz BS - Wiktor Puchalski
Natalia Laufer
Skarbnicy LO - Mateusz Boguń
Mateusz Misiak
Skarbnik BS - Paulina Kostyra
JUBILEUSZ LO W KAMIENIU!!!
Liceum Ogólnokształcące w Kamieniu to szkoła stworzona w 2004 roku z myślą o młodzieży z terenu gminy Kamień i okolic. Bardzo szybko okazało się, że to dobry pomysł i do klasy pierwszej zapisano 22 uczniów. Wychowawcą została Pani Maria Janas- Bytnar. Piękna studniówka, bardzo dobrze zdana matura oraz kolejne liczne roczniki – to był bardzo dobry początek naszego liceum w Kamieniu.
Uczniowie zawsze z sympatią wypowiadają się o miłej atmosferze panującej w szkole i o bardzo dobrych warunkach nauczania stworzonych dla nich. Rodzice doceniają darmowe podręczniki, obiady i dojazdy do szkoły.
Absolwenci zawsze bardzo pozytywnie wspominają wszystkich, którzy stworzyli im warunki do nauki na wysokim poziomie – Pana Wójta Gminy Kamień – Ryszarda Bugiela, Pana Sekretarza – Jerzego Bednarza, Księdza Prałata Tadeusza Wójcickiego, Stanisława Bednarza, Pana Dyrektora Józefa Łacha, wychowawców i nauczycieli Liceum.
Pan Wójt niejednokrotnie powtarzał, że Liceum w Kamieniu jest jego marzeniem. Teraz śmiało możemy powiedzieć, że to marzenie się spełniło.
15 lat minęło… i dziś wiemy, że mamy już swoją tradycję i również tworzymy historię tej szkoły. Koleżanki i kolegów ze szkoły podstawowej zapraszamy do naszego liceum, a wszystkim osobom związanym z Liceum Ogólnokształcącym w Kamieniu – władzom, nauczycielom, pracownikom, uczniom i absolwentom również życzymy spełnienia marzeń i kolejnych pięknych jubileuszy!
Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie to wspaniała akcja, którą zapoczątkował w 2012r. Prezydent RP Bronisław Komorowski lekturą Pan Tadeusz Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytaliśmy m.in. Quo vadis, Wesele, Przedwiośnie, a w tym roku Nowele polskie. Spośród stu propozycji Para Prezydencka wybrała osiem nowel tj.: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.
,,Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem (…)Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”- napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda .
W Zespole Szkół w Kamieniu wspólne czytanie odbyło się 9 września 2019r. Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. Prałat Tadeusz Wójcicki, Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel, Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Piędel i Sekretarz Gminy Jerzy Bednarz. Zaproszeni goście pięknie czytali fragmenty nowel, zachęcając zgromadzoną młodzież do sięgania po wartościowe książki. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy również pana dyrektora Józefa Łacha, panią bibliotekarkę Alicję Partykę oraz uczniów szkoły podstawowej- Kamila Sabata, liceum- Martę Rembisz oraz branżowej szkoły- Aleksandrę Gancarz. Spotkanie poprowadzili uczniowie naszego liceum- Karolina Madej i Krzysztof Wojdyła, a w nastrój refleksyjny wprowadziły nas licealistki- Wiktoria Kida i Kamila Ziober, które zaśpiewały piosenkę ,,Taki kraj”.
Wspólne czytanie polskich książek to niewątpliwie najlepsza reklama czytelnictwa. Miejmy więc nadzieję, że uczniowie naszej szkoły chętnie przeczytają nie tylko proponowane nowele, ale będą częściej sięgać po inne wartościowe książki.H. Partyka
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020
2 września, Mszą Świętą, uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020.Pan Dyrektor powitał uczniów, rodziców, grono pedagogiczne, zaproszonych gości i życzył wszystkim wielu sukcesów.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II liceum wraz z wychowawczynią. Przypomnieli o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, a pamięć poległych uczcili recytacją wierszy.
Okolicznościową mowę wygłosił także pan Ryszard Bugiel Wójt Gminy Kamień.W naszych szeregach serdecznie powitaliśmy nowych uczniów, którzy podjęli naukę w klasach pierwszych liceum ogólnokształcącego. Wychowawcami zostali p. Joanna Ożóg i p. Grzegorz Boguń.
Życzymy wszystkim samych dobrych ocen i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.
Elżbieta Watras
Zdjęcia p. Anna Saj