• rok szkolny 2019/2020

• Teatr Lalek Pinokio w przedszkolu

3 marca gościliśmy w przedszkolu Teatr Lalek „Pinokio”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl kukiełkowy pt. „Zaczarowany las”, którego motto brzmiało „żyj z przyrodą w zgodzie”. Była to ciekawa  lekcja z ekologii oraz wesoła zabawa z udziałem dzieci.

Małgorzata Piekut

19 lutego br. po raz pierwszy obchodzone było nowe święto państwowe- Dzień Nauki Polskiej. To również data urodzin Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, którego postać dzieci miały okazję bliżej poznać. Praktyczne zajęcia motywują dzieci do poznawania, przeprowadzania badań oraz zainteresowania nauką.
                Jak podano w uzasadnieniu ustawy z dnia 9 stycznia 2020 r. ustanowienie nowego święta państwowego „stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”. Ustawę o ustanowieniu Dnia Nauki Polskiej Prezydent Andrzej Duda podpisał 3 lutego br.
                Poniżej na zdjęciach dzieci z grupy Niedźwiadków oraz Krasnoludków.

Zuzanna Kroczek

Karnawału czas-
          uśmiechnięty każdy z Nas!

Dnia 13.02.2020 roku w Przedszkolu Samorządowym odbył się Bal Karnawałowy. Była to świetna okazja do integracji grup oraz wspólnej zabawy. Nie zabrakło szalonych tańców, kolorowych balonów oraz karnawałowych masek i przebrań.

Zuzanna Kroczek

Cała gromadka kocha Babcię i Dziadka!

GR. KRASNOLUDKI

Ewa Bugiel

GR. NIEDŹWIADKI

Iwona Partyka

"Babciu, Dziadziu-kochamy Was!" -
           31 stycznia 2020 grupa Tygryski

Małgorzata Piekut

Zdjęcia z zajęć logopedycznych

Renata Kotula

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

CZARY - MARY…. czyli ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

29.11. 2019.

29 listopada przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” oraz dowiedzieć się „kim będą w przyszłości”. Do tego celu posłużyły znane andrzejkowe wróżby -  wyciąganie losów z kapelusza, rzut monetą do miski z wodą, wróżenie z kubeczków, przekłuwanie serduszek z imionami itp. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się czas na słodki poczęstunek. Dzień ten był okazją do miłej zabawy.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże.

Teatrzyk "Zielony Melonik"-"BEZPIECZNA DROGA"
          13 listopada 2019

13 listopada gościliśmy w przedszkolu teatrzyk „Zielony Melonik”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Bezpieczna Droga”, które mówiło o jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc jakim jest ruchliwa ulica. Była to wspaniała lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz wesoła zabawa umiejętnie połączona z profilaktyką.

26.11.2019.

Pokochaj pluszowego misia,

On przyjacielem dzieci jest!”

26 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny sympatycznego Misia, który chętnie bawił się razem z dziećmi.

Tego dnia dzieci tańczyły z misiami, śpiewały „misiowe przeboje”, wykonały prace plastyczne związane z tematyką zajęć, nauczyły się wiersza o misiu, oglądały ilustracje znanych i lubianych misiów z dziecięcych bajek.

Kto ty jesteś?

Polak mały!”

Święto Niepodległości - 08.11.2019

Ósmego listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Głównym celem zajęć był kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury oraz poznanie symboli narodowych kraju.

Dzień postaci z bajek

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce…”

Piątego listopada,  w przedszkolu pojawiło się wiele bajkowych postaci: Księżniczek, Wróżek, Spidermanów, Policjantów, Strażaków. Panie też nie zawiodły J Było kolorowo i bajkowo. Nie zabrakło pląsów przy muzyce, prezentacji strojów, odgadywania tytułów bajek, czytania znanych i lubianych bajek.

Wycieczka do Fabryki Zabaw w Stalowej Woli

29.10.2019

29 października nasze przedszkolaki brały udział w wycieczce do Fabryki Zabaw w Stalowej Woli. Dzieci pełne wigoru i radości bawiły się w basenie z kulkami, na zjeżdżalniach i innych atrakcjach. Piasek kinetyczny, podłoga interaktywna, wspinaczka, mega klocki, zjeżdżalnie, labirynty, zapewniły dzieciom mnóstwo radości. Niestety czas spędzony na zabawie szybko minął… Zapraszamy do fotogalerii.

Powitanie jesieni - 23 września 2019

Witamy jesień w naszym przedszkolu!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
          20 września 2019

Nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych (Krasnoludki, Tygryski i Niedźwiadki).
          Były wspólne tańce, pląsy i zabawy integracyjne przy muzyce. Wiele radości sprawiła fotorama i zabawy z balonami. Zobaczcie, jak wesoło było u nas!